DSC_6748

Kolorowa gąsienica – zabawa plastyczna

Zabawy dla dzieci Akademii OtoKoto

Zabawa

Zabawa plastyczna. Przygotowanie obrazka z wykorzystaniem skrawków papieru.

Ćwiczenie twórczości oraz sprawności manualnej.

Jak to rozwija Twoje dziecko

Zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, pozwalają dziecku rozwijać swobodną twórczość i dostarczają małym artystom wiele radości.
Dziecko eksperymentując z materiałami o różnych fakturach nie tylko jest w stanie stworzyć ciekawą pracę, ale też rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo ruchową.

Wycinanie drobnych elementów, a następnie podnoszenie ich i przyklejanie na kartce, doskonali chwyt pęsetowy (kciukiem i palcem wskazującym), niezwykle pomocny przy nauce pisania.

Nawet krótkotrwałe czynności wykonywane paluszkami wywołują zmiany w obszarach ruchowych w płacie czołowym mózgu, stymulując wytwarzanie nowych połączeń między komórkami nerwowymi.

Wymaga to również dużej precyzji i koncentracji uwagi.

Ten wpis należy do grupy abonentowej.

Krok po kroku

Poznajemy ostatnio życie motyli. Dzieci przeglądają atlas, sprawdzają na jakim kontynencie występują te najpiękniejsze i najbardziej kolorowe okazy... - Mamusiu, a czy gąsienice też są takie kolorowe jak motylki, w które się potem zamienią? - chce wiedzieć Filipek. Chłopczyk jest bardzo zawiedziony, kiedy okazuje się że gąsienice nie mają na…

Dziękujemy za zainteresowanie propozycjami zabaw edukacyjnych w otokoto.pl.
Wybierz jeden z abonamentów i uzyskaj pełny dostęp do ponad 450 gier i zabaw.

Po wykupieniu dowolnego abonamentu możesz korzystać ze wszystkich zasobów serwisu OtoKoto.pl: gier, zabaw, bajek, a także lekcji w Akademii OtoKoto oraz materiałów edukacyjnych przeznaczonych do samodzielnego wydruku.

Kup abonament OtoKoto.pl na 1, 2, 3 lub 4 tygodnie. Dłuższy abonament to niższa cena za jeden tydzień.


Wszystkie zdjęcia i teksty są własnością OtoKoto.pl - jeśli chcesz je wykorzystać skontaktuj się z nami: alicja@otokoto.pl

Wybrane gry, bajki i zabawy w serwisie OtoKoto są dostępne w ramach abonamentu. Zaloguj się do OtoKoto, wybierz abonament i zabierz swoje dziecko do świata OtoKoto.

(zamknij)

Zarejestruj się Przypomnij hasło

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do OtoKoto.

(zamknij)

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do OtoKoto.

(zamknij)

Zaloguj się Przypomnij hasło

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do OtoKoto.